Funkcjonalne akcesoria elektryczne

Maj 18, 2018 • Materiały budowlane, Wystrój wnętrz • Views: 708

Co to takiego akcesoria elektryczne?

Takim akcesorium jest na przykład rozdzielnica. Jest ona centralnym punktem każdej instalacji w domu, mieszkaniu w bloku, starej kamienicy czynszowej, biura lub zakładu produkującego papierosy, czy też cukierki. Bez różnicy. Takie akcesorium musi się znajdować w instalacji spełniającej wszystkie najważniejsze normy. Powinna mieścić zabezpieczenia nadmiarowo-prądowe lub różnicowoprądowe. Poza tym aparaturę ochrony wewnętrznej i od przeciążeń atmosferycznych.

Bezpieczna instalacja elektryczna

Wszystkie zabezpieczenie reagujące na przeciążenia dobiera się do obciążenia obwodu. Zadaniem klipów różnicowoprądowych reakcja na nieprawidłowości zachodzące w przestrzeni obsługiwanej przez akcesorium. W takich szafach montuje się wszystkie komponenty wymagane przez przepisy budowlane. Innym elementem zaliczanym do akcesoriów są obwody odbiorcze. Projektowane są odpowiednio do charakteru pomieszczenia. Do często używanych akcesoriów należą puszki.

Puszki podtynkowe na ścianach

Stosowane są jako puszki podtynkowe i nadtynkowe. Dobierane są zazwyczaj do ilości przewodów obsługiwanych, a także rozgałęzień. W łazienkach stosuje się szczelne puszki. Takie, które zapewniają szczelność zabezpieczająca przed wilgocią. Akcesoriami są też gniazda wtykowe. Umieszcza się je w niewielkiej odległości od podłogi, aby nie były widoczne. W kuchniach natomiast większość gniazd umieszcza się powyżej blatów mebli.

Wyposażone są w charakterystyczny styk dodatkowy. Zabezpiecza on użytkowników przed wypadkiem z porażeniem. Do akcesoriów elektrycznych należą także wszelkiego rodzaju instrumenty ułatwiające życie domownikom. Czujki ruchowe, które zabezpieczają wejścia i okna. Dozorują teren przed wtargnięciem niepowołanych osób. Wszystkie akcesoria potrzebują też szybkich złączy.

Tags: ,

Comments are closed.