Zegarki sportowe i turystyczne idealne na co dzień

zegarek turystyczny

Kwiecień 5, 2019 • Turystyka • Views: 573

Aby w pełni wykorzystać swój trening, musimy rejestrować kilometry, śledzić swoje tempo i uważnie obserwować swoje zdrowie fizyczne. Jednym z najlepszych sposobów, aby zachować kondycję na treningu jest użycie zegarka fitness, który może monitorować tętno, śledzić odległości, prędkości i interwały i wyśle wszystkie te informacje do systemu online, który pomoże nam opracować indywidualny schemat treningowy, który zapewni najlepsze wyniki.

Wybór jednego z tych cudownych zegarków może być jednak trudny, szczególnie dla każdego, kto nie jest dobrze zorientowany w technice. Poniżej znajduje się lista tego, czego należy szukać w zegarku sportowym i jak każdy typ może pomóc w szybszym uzyskaniu najlepszej formy.

Monitory tętna w zegarku turystycznym.

Standardowy zegarek z podstawowym chronografem (stoper) i pulsometrem zapewnia wszystkie informacje zdrowotne potrzebne do stworzenia harmonogramu treningowego. Monitorowanie tętna może brzmieć jak coś, z czym możemy się spotkać w gabinecie lekarskim, ale ma kluczowe znaczenie dla treningu.

Możemy go wykorzystać do pracy, aby zmaksymalizować efektywność treningu, zbudować wytrzymałość lub schudnąć. Często te zegarki sportowe umożliwiają dostosowanie stref docelowych tętna, dzięki czemu można dostosować wysiłek w celu dalszej optymalizacji treningu.

Wybierając czujnik tętna, poszukajmy takiego, który może dostarczyć spersonalizowanych informacji na podstawie wzrostu, wagi, wieku i innych czynników. Te informacje mogą jeszcze dokładniej pomóc w określeniu stref docelowych tętna.

Inne funkcje zegarków sportowych

Upewnijmy się, że zegarek sportowy ma również dużo pamięci, a także wystarczająco długi czas pracy na baterii. Zegarki te doskonale sprawdzają się w programach treningowych, takich jak bieganie, chodzenie, jazda na rowerze lub podnoszenie ciężarów.

Monitory GPS i tętno Technologia outdoorowa tak bardzo się rozwinęła, że wiele zegarków fitness wyposażono w technologię GPS oraz funkcje monitorowania tętna. GPS może być używany do śledzenia Twojej lokalizacji, przebytej odległości, najlepszych i średnich prędkości, tempa i innych danych treningu. Wiele z tych modeli może być używanych z akcesoriami, takimi jak podnóżki, do pomiaru kroków na minutę (rytm) i oprogramowanie, które pozwala uzyskać szczegółowe informacje o treningu.

Pamiętajmy jednak, że ponieważ technologia działa w oparciu o GPS, możemy doświadczyć słabego zasięgu w niektórych obszarach, takich jak siłownie wewnątrz lub w gęstych drzewach. Zegarki te świetnie nadają się do mierzenia wydajności podczas biegania, spacerów i jazdy na rowerze.

Tags: ,

Comments are closed.