Gdzie w Opolu kupić odstraszacze kun i kretów

Lipiec 24, 2019 • Usługi • Views: 226

Odwieczny problem ze szkodnikami

Każdy mieszkaniec Opola, który ma piękny ogród, na pewno musi obawiać się kretów. Te szkodniki, które oczywiście robią też dla środowiska wiele dobrego, potrafią w krótkim czasie doszczętnie rozkopać nasze ogrody, które w niczym nie przypominają zadbanych skwerów, ale raczej place budowy.

Oczywiście z kopcami, jak i samymi kretami walczyć można na wiele sposobów, ale nie jest tajemnicą, że bardzo często walka ta kończy się naszą porażką. Jedynym logicznym rozwiązaniem będzie tutaj pułapka na krety. W Opolu akurat takich pułapek nie brakuje, a więc znalezienie optymalnej większego problemu stanowić nie powinno.

Jesienne problemy z myszami

Jeszcze trudniej zwalczyć jest natomiast nornice, a więc niewielkie gryzonie, które atakują ogrodowe drzewka i krzewy. Także i tutaj najlepsza wydaje się być pułapka na nocnice. W Opolu wprawdzie stosuje się także trutki, ale z kilku powodów lepiej jest takiej formy ochrony unikać.

Co jednak, jeśli z gryzoniami nie zmagamy się w ogrodach, ale we własnych mieszkaniach? Tutaj oczywiście królują myszy i szczury. Także i na nie jest sposób. Najpopularniejsze są klasyczne pułapki na szczury w Opolu, ale jako że nie dają one 100-pocentowej pewności złapania takich szkodników, polecamy te bardziej zaawansowane. Najlepsze są tu żywołapki, które mają automatyczną zapadnię.

Łapią więc zwierzę, bez konieczności odebrania mu życia. Podobnie sprawa ma się z pułapkami na myszy w Opolu, choć w przypadku tych gryzoni także i zwykłe pułapki spełnią swoje zadanie.

Comments are closed.