Na czym polega import towarów z Chin

import towarów z Chin

Marzec 30, 2020 • Usługi • Views: 323

Import z Chin, Indii i innych krajów azjatyckich jest obecnie coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób decyduje się na zakup towarów pochodzących z tego właśnie kontynentu. Część osób decyduje się na załatwianie wszystkiego samodzielnie, część natomiast korzysta z usług firm oferujących import towarów z Chin do Polski.

Jak przebiega import towarów z Chin do Polski?

Firm tego typu funkcjonuje całkiem spora ilość. Powstają tez nowe przedsiębiorstwa oferujące pomoc w imporcie. Sytuacja taka ma miejsce, gdyż zapotrzebowanie rynku na ich usługi jest olbrzymie. Co więc takie firmy w zasadzie robią i czym się tak naprawdę zajmują. Obsługa importu to wieloetapowy proces. Na początku szuka się odpowiedniego producenta, który wytwarza towary zgodne z zapotrzebowaniem i preferencjami klienta.

Firma taka jest sprawdzana pod względem spełniania wszystkich wyrobów formalnych. Audyt w Chinach pozwala również na określenie jej mocy produkcyjnych. Następnie kontrolowane są wyroby danego kontrahenta na kilku etapach produkcji. Jeśli mamy już wybranego dostawcę i spełnia on wszystkie wymagania formalne i jakościowe możemy zakupić towar.

Transport z Chin do Polski

Gotowe wyroby są odbierane i zabezpieczane do transportu. Transport odbywa się w zasadzie na dwa sposoby. Może to być transport lotniczy lub drogą morską. Ten drugi sposób jest częściej stosowany ze względu na niższą cenę. Czas oczekiwania jest jednak sporo dłuższy. Można jednak w kontenerach przywieźć bardzo dużą partię danego produktu. Firmy oferujące obsługę importu pomagają również w załatwianiu wszelkich formalności i gromadzeniu niezbędnej dokumentacji. Pozwala to klientowi zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.

Widać więc, że import towarów z Chin do Polski, czy też sama obsługa importu oraz transportu to pracochłonny i skomplikowany proces. W artykule zostały wymienione tylko niektóre czynności wchodzące w skład procesu importowego. W rzeczywistości jest ich dużo więcej i są bardziej złożone.

Więcej można przeczytać na: https://izntrade.com/import-towarow-z-chin-do-polski/

Tags:

Comments are closed.