Jakie znacie instrumenty perkusyjne?

perkusje sklep

Lipiec 29, 2020 • Hobby • Views: 287

Wśród licznych grup instrumentów muzycznych jedna z najbardziej licznych i zróżnicowanych są instrumenty perkusyjne. Wbrew pozorom do tej grupy zalicza się nie tylko znany i kojarzony przez wszystkich zestaw perkusyjny, będący nieodłącznym elementem towarzyszącym na scenie wielu zespołom. Nasz sklep z perkusjami to miejsce gdzie znajdziesz o wiele, wiele więcej niż tylko zwykłe perkusje. Zajrzyj do nas i przekonaj się jak bogaty krajobraz muzyczny tworzą instrumenty perkusyjne.

Jak dzielimy instrumenty perkusyjne?

Podstawowy podział instrumentów perkusyjnych jakie oferuje nasz sklep z perkusjami to podział na idiofony i membranofony. Idiofony to instrumenty perkusyjne tzw. samobrzmiące, czyli takie, gdzie aby powstał dźwięk konieczne jest drganie całego instrumentu. Do drugiej grupy należą takie instrumenty, gdzie dźwięk wytwarza tylko drgający element, czyli membrana.

Odwiedzając sklep z perkusjami możesz także spotkać się z podziałem wykorzystującym różnice w wysokości wytwarzanego przez instrument dźwięku. Zgodnie z tym podziałem wyróżniamy instrumenty perkusyjne takie jak: wibrafony, kotły, ksylofony oraz grupę instrumentów, których dźwięk jest nieokreślony.

Instrumenty perkusyjne czyli co dokładnie?

O tym, że bębny to najpopularniejsza i najliczniejsza grupa w kategorii instrumenty perkusyjne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Dobrze wyposażony sklep z perkusjami może mieć w swojej ofercie bardzo dużo odmian bębnów i bębenków, nawet tak nietypowych jak bongosy czy konga. Tego typu instrumenty perkusyjne wykorzystuje się chociażby w muzyce folkowej, np. kubańskiej.

Mało kto wie, że instrumentem perkusyjnym są znane nam wszystkim ze szkoły cymbałki. W sklepie z perkusjami cymbałków raczej nie znajdziesz, ale znajdziesz wibrafon, czyli „dorosłe” cymbałki. Inną odmianą tego typu urządzenia jest ksylofon. Różnica między tymi dwoma instrumentami to materiał z jakiego wykonane są płytki.

No i klasyka…

Wymieniając instrumenty perkusyjne, wróćmy jeszcze na chwilę do zestawu perkusyjnego. Czyli wieloelementowego setu w skład, którego wchodzą instrumenty membranowe, talerze oraz liczne mniejsze elementy, jak np. tamburyn. Dobrze wyposażony sklep z perkusjami będzie w stanie złożyć zestaw marzeń dla każdego perkusisty.

Zobacz instrumenty perkusyjne na: https://music-shop.pl/pol_m_Instrumenty-muzyczne_Instrumenty-perkusyjne-371.html

Tags:

Comments are closed.