Kolumbarium – cena, wygląd, produkcja

miejsce na urny

Styczeń 21, 2021 • Materiały budowlane • Views: 596

Coraz częściej stosowane jako estetyczne rozwiązanie także w Polsce, kolumbarium jest rodzajem miejsca na urnę – może przypominać nagrobek, samodzielnie stojącą konstrukcję lub część ściany w większej budowli. Istnieje raczej ścisłe powiązanie kolumbariów z zyskującymi na popularności kremacjami zwłok, stosowanymi zamiast tradycyjnego pochówku. 

Dlaczego warto zdecydować się na kolumbarium?

Trzymanie urny w mieszkaniu jest niezbyt higieniczne, nawet jeśli prochy zostaną dobrze zabezpieczone. Wielu dzisiejszych dekoratorów wnętrz uznałoby taki pomysł za dość makabryczny. Osoby, które nie chcą lub nie mają możliwości zainwestowania w typowy nagrobek, mogą wybrać znacznie nowocześniejsze rozwiązanie. Kolumbaria często stoją na specjalnie wyznaczonym obszarze należącym np. do miasta (część cmentarza), bywają wydzielone na obszarze specjalnych budowli bądź wznoszone są na terenie prywatnych posesji. Zleceniodawca ma duży wpływ na wygląd gotowego elementu. Może to być na przykład kolumbarium granitowe, często wybierane ze względu na ponadczasowy charakter i dostojny, klimatyczny efekt jaki daje po skończeniu montażu.

Produkcja kolumbarium – cena, materiały, wygląd

Niekiedy kolumbaria wznoszone są na określonym terenie i wtedy ma się tylko niewielką możliwość wpływu na wygląd poszczególnych elementów. Zlecając prywatnie budowę kolumbarium na terenie prywatnym, można do woli personalizować każdą część tak, by uzyskany efekt był zadowalający. Dla przykładu, można po prostu zamówić kolumbarium, ściana którego będzie wykonana np. z granitu, a do tego dołączone zostaną elementy ułatwiające dbałość o porządek czy też ustawianie dekoracji (wnęki na kwiaty czy znicze).

Tego typu personalizacja bywa też zamawiana w przypadku cmentarzy, na obszarze których funkcjonują ściany pamięci, a w nich kolumbaria dla poszczególnych rodzin. Niektóre elementy konstrukcji są ujednolicone, ale klient często życzy sobie pewnego wyróżnienia, które może pomóc w upamiętnieniu zmarłych bliskich. Jeśli tylko nie narusza to wyglądu całokształtu, może być zrealizowane, choć przeważnie wymaga to dopłaty oraz wcześniejszego zgłoszenia.

Chcesz dowiedzieć się jaka jest za kolumbarium cena? Sprawdź na: http://kolumbarium.pl/oferta.html

Tags:

Comments are closed.