Domy z baki – gdzie znaleźć projekt?

dom drewniany projekt

Wrzesień 6, 2021 • Materiały budowlane, Meble do domu • Views: 179

Proponujemy Państwu budowę praktycznych domów z bali. Jak wiadomo zdobywają w naszym kraju ogromna popularność. Trudno temu zaprzeczyć gdyż takie są preferencje społeczeństwa. Naśladujemy zachodnich sąsiadów i tak tez chcemy mieszkać. Akurat ten trend jest bardzo pozytywny gdyż domy z bali to samo dobro.

Jak są budowane domy z bali?

Pewnie większość z Was zastanawia się jakimi technikami są budowane oraz jakie są projekty domów drewnianych z bali. Należy zdać sobie sprawę z faktu, że są to domy uniwersalne, w których możemy mieszkać przez cały rok. Bez problemu znajdziemy wiele projektów domów, które dopasujemy do liczebności naszej rodziny i bez problemów będziemy mogli rozbudowywać bądź zmieniać.

Taki dom możemy bez większych problemów wybudować w bardzo krótkim czasie przy nie dużym kosztach. Istotne znaczenie ma technika powstawania takiego domu z bali. Gdy zdecydujemy się na budowę domu z bali należy zadecydować o rodzaju bali, które zostaną przeznaczone do budowy. Jest to niezwykle istotne dla przyszłego użytkowania. Możemy wybrać bale prostokątne, które są bardzo popularne.

Nasza decyzja powinna w głównej mierze zależeć od kierunku i wyglądu jaki chcemy uzyskać. Ten system budowy pozwoli na zaoszczędzenie kilku dodatkowych metrów powierzchni domu. To prawda. Dodatkowa powierzchnia którą uzyskamy dzięki temu rozwiązaniu może być wykorzystana w dowolny sposób. Wszystko jest do uzgodnienia i do dyskusji z rodziną. Kolejne rodzaje bali zostaną opisane w innych artykułach. Sprawdź każdy z nich i uzgodnij ze swoim wykonawcą najlepsze rozwiązanie.

Rodzaje bali

Jeżeli chodzi o domy drewniane z bali to występują w kilku rodzajach. Jeżeli zależy nam na wybudowaniu drewnianego domu, to mamy do dyspozycji kilka rodzajów bali. Popularne ostatnio są bale prostokątne. Oprócz tego projekty domów z bali mogą mieć inne rodzaje bali. Należą do nich bale okrągłe, który jest drugi w kolejce pod względem popularności. Według swoich właściwości zajmują więcej miejsca niż bale prostokątne, to znaczy powierzchnia domu nieznacznie jest wtedy mniejsza.

Średnica tych bali wynosi średnio od 15 do 50 centymetrów. Kolejnymi są bale klasyczne, które dosyć podobne są do prostokątnych. Różnica jednak polega na tym, że jedna z jego ścian jest trochę zaokrąglona. Ostatnimi są bale zaokrąglone dwustronnie. Jak widać po samej nazwie bale są nieco zaokrąglone z obydwu stron.

Dlaczego warto przeglądać projekty domów z bali?

Opisane powyżej cztery rodzaje bali są najpopularniejsze i przez to najczęściej montowane przez firmy budowlane. Warto przed dokonaniem wyboru typu bali zaznajomić się z efektem końcowym. Posłużą temu zdjęcia gotowych domów. Według tego nasza decyzja będzie trafiona. Jeżeli chodzi o koszty, to w powszechnej ocenie najtańsze są bale prostokątne, co wynika z łatwości w ich montażu i wykonania.

Natomiast najdroższe są bale okrągłe i zaokrąglone. Ceny są różne u różnych producentów, więc najlepiej zaczerpnąć informacji u źródła. Jest to bardzo ważne i przydatne, gdyż unikniemy rozczarowania. Oprócz rodzaju bali przy budowie domu z bali liczy się oczywiście wiele innych parametrów, jednak opowiem o tym w następnym artykule.

Tags:

Comments are closed.