Jakie akcesoria do kąpieli dla dzieci warto mieć?

akcesoria do kąpieli

Grudzień 7, 2021 • Dla dzieci • Views: 130

Kąpiel malucha to nie tylko szereg czynności higienicznych, ale przede wszystkim moment w codziennej rutynie, który powinien być czasem bliskości, czułości i ciepła. Szykując bobasa do kąpieli warto mieć na uwadze, aby wszystkie niezbędne akcesoria mieć wcześniej przygotowane i w zasięgu ręki, aby nic nas nie zaskoczyło.

Dzieci są różne – są takie, które uwielbiają pluskanie w wodzie, ale są i takie, dla których kąpiel to ostatnie, na co mają ochotę. Jedno jest pewne – dzięki doborowi odpowiednich akcesoriów można tę czynność umilić zarówno sobie jak i dziecku. Wybierając akcesoria kąpielowe dla dzieci pamiętaj, że prawdopodobnie będą ci służyć długie miesiące, dlatego rozważ zainwestowanie w produkty najwyższej jakości.

Na co zwracać uwagę wybierając akcesoria kąpielowe dla niemowląt?

Ważne, aby kąpiel nie była dla rodzica źródłem stresu, dlatego przygotuj sobie stanowisko pracy – dobierz odpowiednią, ergonomiczną wanienkę, zaopatrz się w termometr do wody, aby mieć pewność, że temperatura jest optymalna. Dobierz kosmetyki adekwatne do wymagającej skóry dziecka, zadbaj o odpowiednią temperaturę otoczenia i działajcie!

Po kąpieli, aby zapobiec błyskawicznemu wychłodzeniu małego ciałka, otul je ręcznikiem z kapturem lub ponchem. Tutaj najlepiej sprawdzą się te wykonane z bambusa, gdyż są niezwykle chłonne i miłe w dotyku, szybkoschnące i ciepłe. Niezbędne będą także przyrządy do pielęgnacji paznokci oraz włosów. Te pierwsze możesz skompletować sama lub zakupić gotowy zestaw akcesoriów, w skład którego wchodzą najczęściej: nożyczki do paznokci, cążki, pilniczek i pinceta – wszystko wykonane oczywiście w bezpiecznej dla dziecka technologii. Jeżeli chodzi o włosy, a ściślej mówiąc – główkę maluszka, wybieraj produkty miękkie, wykonane z naturalnych materiałów. Warto wiedzieć, że dla dzieci borykających się z problemem ciemieniuchy w ofercie wielu firm znajdują się specjalne dedykowane produkty.

Warto zaopatrzyć się także w matę do przewijania – zależnie od potrzeb wielo – lub jednorazową, jednak dobrze mieć na uwadze, że te wielokrotnego użytku często spełniają dodatkową funkcję, na przykład posiadają organizer na przydatne przedmioty lub są przystosowane do użycia w podróży.

Comments are closed.