Willa Szczyrk – dlaczego warto odwiedzić?

domek Szczyrk

Grudzień 7, 2021 • Turystyka • Views: 60

Jeśli decydujemy się na aktywne spędzanie czasu wolnego to powinniśmy rozejrzeć się za trasami turystycznymi w górach, np. szlak na Klimczok, oraz za miejscami wypoczynkowymi, takimi jak dom do wynajęcia w Szczyrku. Nie ma nic przyjemniejszego niż wdychanie czystego, rześkiego, górskiego powietrza.

Szlaki turystyczne w Karpatach Zachodnich.

Beskid Śląski jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów w Polsce. Takie miejscowości jak Wisła, Ustroń czy Brenna zapisały się już na zawsze w świadomości Polaków jako lokalizacje wakacyjno-urlopowe. Nic więc dziwnego, że w tych okolicach wytyczono sporo turystycznych szlaków pieszych i rowerowych o różnym stopniu trudności. Każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Do wyboru mamy wiele dróg, m.in. szlak pieszy przez siodło pomiędzy Trzema Kopcami, czyli Przełęcz Karkoszczonka o trasie trochę ponad 4 km. Najlepsze połączenie pomiędzy Brenną Bukową i Szczyrkiem. Trasa niedługa, dość łatwa, oznaczona na żółto.

Położenie, atrakcje, dom do wynajęcia Szczyrk

Jedno z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce. Wyróżnia się bardzo dobrą infrastrukturą sportowo-turystyczną oraz wypoczynkową. Miasteczko położone jest w dolinie Żylicy, pomiędzy masywami górskimi Klimczok oraz Skrzyczne. Osada charakteryzuje się ciekawie rozlokowanymi osiedlami. Domy mogą być położone nawet 900 m n.p.m. Zaowocowało to utwardzonymi drogami dojazdowymi, które są bardzo chętnie wykorzystywane przez zapalonych kolarzy górskich.

Szczyrk – atrakcje turystyczne.

Pokusami Beskidu Śląskiego są niewątpliwie turystyczne trasy piesze i rowerowe w cieplejszych sezonach. Jednak to czas zimowy ściąga w góry najwięcej aktywnych wycieczkowiczów. Cały region jest przygotowany na przyjęcie wędrowców spragnionych ekstremalnych sportów zimowych. Jazda na nartach czy snowboarding to tylko podstawowe atrakcje jakimi raczą odwiedzających lokalni gospodarze.

Odpoczynek ponad wszystko.

Takie przyjemności jak próbowanie góralskich regionalnych potraw przy kominku w pobliskiej karczmie czy klimatyczne ogniska po zakończeniu szalonego kuligu to tylko niektóre z sugestii gospodarzy domów do wynajęcia. Szczyrk oferuje naprawdę wiele wszelkiego rodzaju atrakcji, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś unikalnego.

Domek, Willa Szczyrk – zobacz więcej: http://willabrenna.pl/dom-do-wynajecia-szczyrk.html

Comments are closed.