Śpiworek do spania dla rocznego dziecka

śpiworek do spania

Luty 25, 2022 • Dla dzieci • Views: 217

Na rynku dostępne są liczne akcesoria, które zwiększają komfort dziecka w czasie snu a rodzicom zapewniają poczucie, że w pełni zadbali o bezpieczeństwo swojej pociechy. Kocyki i kołderki nie są zalecane przez specjalistów, znanych pediatrów ani fizjoterapeutów, ze względu na szybką możliwość odkrycia się, a u mniejszych dzieci istnieje możliwość niedotlenienia poprzez przypadkowe zakrycie buzi. Dlatego warto stawiać na dedykowane i bezpieczne produkty, jak właśnie śpiworek dla niemowlaka i starszego dziecka.

Śpiworek do spania dla rocznego dziecka, czym się wyróżnia?   

Śpiworek to zdecydowanie lepsza alternatywa dla tradycyjnej kołderki. Aby mógł jak najlepiej pełnić swoją funkcję, model powinien być odpowiednio dostosowany do wieku dziecka i jego wzrostu. Kilkutygodniowe maluszki czują się bezpiecznie gdy są ściśle otulone, dlatego dla nich powstał dedykowany produkt, wyjątkowy otulacz, umożliwiający bezpieczne otulenie jak w łonie matki.

Z kolei dla rocznych dzieci śpiworek prezentuje się zdecydowanie inaczej. Musi dać dziecku wystarczającą swobodę ruchów, aby mogło się poruszać, a w trakcie snu zapewnić komfort i ciepło. Ważne, aby miał długie ściągacze przy nogawkach, gdyż tego typu model rośnie wraz z maluchem. Dzięki takiemu rozwiązaniu z produktu można korzystać nawet rok.

Wygodne zakładanie jak i ściąganie umożliwia zamek błyskawiczny, co jest również ważne gdy nastanie konieczność zmiany pieluszki w trakcie snu. Produkt można wyprać w pralce przy użyciu odpowiedniego detergentu, dedykowanemu małym dzieciom i niemowlętom.  Odpowiedni krój sprawia, że malec może oddać się porannej zabawie oraz uczestniczyć w pracach domowych, gdyż nic nie krępuje jego ruchów.

Śpiworki dla niemowlaka – materiał i wypełnienie

Podczas wyboru odpowiedniego modelu szczególną uwagę należy zwrócić na jakość wypełnienia i rodzaj tkaniny. Materiał powinien być wykonany z czystej bawełny, która jest ciepła, przyjemna oraz przepuszcza powietrze. Bawełna nie podrażnia skóry, dlatego też jest doskonałym wyborem dla alergików.

Różnorodne wzory i kolory umożliwiają znalezienie odpowiedniego produktu zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Śpiworek pochodzący od znanego i renomowanego producenta to doskonały pomysł na prezent dla rocznego dziecka.

Tags:

Comments are closed.