Fakturowanie pro – gdzie znaleźć program?

fakturowanie pro

Kwiecień 4, 2022 • Usługi • Views: 166

Obowiązkiem przedsiębiorcy jest wystawienie faktury VAT lub innego dokumentu sprzedażowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Aby dokument ten nie został podważony, musi posiadać konkretne elementy, takie jak data sporządzenia, odpowiednia nazwa i numeracja, dane stron, NIP firmy, nazwę usługi bądź towaru, cenę itd. Tych elementów jest sporo. Wzór takiej faktury można opracować samodzielnie, jednak wielu przedsiębiorców nie bez powodu decyduje się na zakup specjalistycznego oprogramowania w wersji pro, który dodatkowo posiada też inne funkcjonalności.

Zalety aplikacji do wystawiania dokumentów sprzedażowych w wersji pro

Przede wszystkim eliminują ewentualność popełnienia błędu, a tym samym podważenia druku. Stworzyć można różnego typu dokumenty, takie jak faktura vat, pro-forma, faktura wewnętrzna, paragon, wezwanie do zapłaty, a nawet najczęściej używane druki pocztowe oraz wiele innych. Ogromnym ułatwieniem jest też wyszukiwarka kontrahentów z bazy GUS. Dzięki temu wpisując NIP firmy, czy nazwę da się automatycznie uzupełnić kilka pól.

Co ważniejsze jednak fakturowanie pro pozwala prowadzić w programie małą księgowość. Oznacza to drukowanie KPiR, deklaracji VAT i PIT, sporządzanie kilometrówek, czy różnego rodzaju umów z pracownikami. Dobry program do wystawiania faktur posiada też opcję zarządzania magazynem, w ramach którego można na przykład drukować stan ilościowy towarów, etykiety z kodami kreskowymi, zdejmować produkty ze stanu magazynowego po sprzedaży, czy chociażby wprowadzić do systemu cennik ze zdjęciami.

Fakturowanie pro – inne ciekawe udogodnienia

Firmy, które prężnie działają na Allegro, powinny sprawdzić, czy program do fakturowania, który chcą zakupić, posiada wbudowany moduł Allegro. Ułatwi on cały proces sprzedaży poprzez tę stronę, pozwoli pobierać dane kupujących, czy wystawiać dla nich faktury. Kolejną wartą polecenia opcją jest moduł do adresowania i wysyłki. Najlepiej, jeśli ma możliwość tworzenia etykiet w różnych formatach i na różne typy kopert.

Innym interesującym elementem jest funkcja raportowania. Sporządzanie raportów to świetny sposób na ocenę pracy firmy. Pozwala wyciągnąć także wnioski o trendach sprzedażowych i dzięki temu poprawić wyniki sprzedażowe.

Program do fakturowania w wersji pro (zobacz) sprawdzi się więc w wielu firmach zarówno tych małych, jak i większych. Będzie ogromnym ułatwieniem dla personelu, pozwoli wyeliminować wiele błędów, a przede wszystkim oszczędzi mnóstwo żmudnej pracy.

Tags:

Comments are closed.