Czym powinny się charakteryzować wejściowe drzwi do mieszkań?

drzwi do mieszkań

Lipiec 6, 2022 • Materiały budowlane • Views: 138

Wybór drzwi do mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji, jaką należy podjąć urządzając własne cztery kąty. Tym bardziej, że będąc jedyną barierą odgradzającą wnętrze od klatki schodowej powinny posiadać one zupełnie inne parametry niż drzwi wybierane w przypadku domów jednorodzinnych.

 

Jak powinny wyglądać właściwie zaprojektowane drzwi do mieszkań?

Drzwi, które mają zostać zamontowane w wejściu do mieszkania zupełnie różnią się swoją konstrukcją od tych stosowanych w domach. Właściwie zaprojektowany do tych celów zestaw, prócz skrzydła i ościeżnicy zawierać powinien w sobie także próg czy zawiasy, czyli elementy niezbędne do właściwego zamontowania drzwi. Samo skrzydło, najlepiej by wykonane było w konstrukcji płytowej lub płycinowej, która zapewni drzwiom właściwości termoizolacyjne. Do wzmocnienia najlepiej zaś zastosować blachę stalową lub części aluminiowe.

Ościeżnica, która stanowi wsparcie dla całej konstrukcji, także powinna być wybierana z uwagą. Jej najważniejszą cechą jest dostosowanie do wagi skrzydła drzwiowego, w przypadku drzwi stalowych lub drewnianych powinna więc być wyjątkowo gruba i solidna. Także próg, aby wytrzymał intensywne użytkowanie przez mieszkańców powinien zostać wykonany z aluminium, a najlepiej ze stali.

Najlepszy materiał na drzwi do mieszkania

Na rynku dostępne są drzwi do mieszkań wykonane z wielu różnych materiałów różniących się między sobą wytrzymałością oraz zdolnością zatrzymywanie ciepła. Ze względu na fakt, iż mieszkania często pozbawione są wiatrołapu, najczęściej wybieraną opcją cały czas pozostają drzwi drewniane, masywne i niezwykle ciepłe. Alternatywą dla tego wyboru okazać mogą się produkty wykonane z materiałów drewnopochodnych, takie jak sklejka czy płyty wiórowe. Mimo swojej niewielkiej wagi cały czas charakteryzują się one dobrą izolacją, są także znacznie tańsze od drzwi drewnianych.

Jeśli zależy nam na wyjątkowej trwałości montowanych drzwi zdecydować możemy się propozycję wykonaną ze stali, modele te są jednak znacznie zimniejsze, zalecane jest więc w ich przypadku zastosowanie dodatkowo specjalnej izolacji.

Zobacz drzwi do mieszkań Poznań: https://alvera.pl/drzwi-do-mieszkan/

Tags:

Comments are closed.